آیا این دستگاه واقعأ برای از بین بردن چاقی های موضعی موثر است؟
چربی ها را می شود ترکاند؟
اگر از آن دسته افرادی هستید که برای کاهش وزن، به کاری غیراز رژیم گرفتن و ورزش کردن نیاز دارید، این مطلب را از دست ندهید
وقتی برای کاهش وزن، راه هایی مثل رژیم گرفتن، ورزش کردن، کم خوری و خوردن قرص های لاغری و...به هر دلیلی ( تنبلی، کمرنگ شدن انگیزه و عوارض دارویی) بی نتیجه می ماند، معمولأ آدم ها سراغ راه هایی مثل جراحی و طب مکمل و البته دستگاههای لاغری می 
می باشد


مکانیسم دستگاه کویتیشن

این دستگاه سلول های چربی را تخریب و چربی درون آنها را به فضای بین سلولی آزاد می کند تا تجزیه شده و از طریق کبدو کلیه ها دفع می شوند، استفاده از این روش به منظور دفع چربی ها , نخستین بار در سال 2005 در ایتالیا صورت گرفت.


چگونه می توان با استفاده از کویتیشن لاغر شد؟

دستگاه لاغری فراصوت کویتیشن، یکی از تکنولوژی هایی است که با ترکیب فرکانس 2قطبی و3قطبی رادیویی،در زمینه از بین بردن چربی ها وکاهش سایز به کار می رود. این دستگاه می تواند تأثیر بهتری روی سوختن چربی ها، فرم دهی به بدن، از بین بردن چین و چروک و سفت کردن پوست و کاهش سلولیت بگذارد. در حال حاضر کویتیشن یکی از پیشرفته ترین روش های زیبایی، برای از بین بردن لایه های چربی و سلولیت است. با توجه به مکانیسم کاملی که در کنترل پارامترهای فعال از جمله سرعت گسترش صوت ودما دارد، این دستگاه بهترین گزینه برای درمان چربی های میان بافتی محسوب می شود.


استفاده ازاین دستگاه نیاز به جراحی یا بی هوشی دارد؟

در حال حاضر دستگاه کویتیشن جایگزینی برای لیپوساکشن یا لیزر لیپولیز محسوب می شود و نتیجه نهایی اش از بین رفتن سلول های چربی است، البته برای این کار نیازی به بی هوشی نیست.استفاده ازاین روش ، نه به بریدن پوست نیاز دارد ونه اثری از خود روی پوست بجا می گذارد. البته باید مرکزی که برای انجام این کار انتخاب می کنید، مطمئن باشد و عمل کویتیشن تحت نظر فردی حرفه ای صورت گیرد.


کویتیشن چطور باعث از بین رفتن چربی ها می شود؟


اساسی ترین کاری که دستگاه کویتیشن انجام می دهد، ایجاد فضای خالی به صورت فیزیکی است. امواج فراصوتی(مانند تمام امواج صدادار) با سیکل های متراکم و گسترده ایجاد می شوند. این سیکل های فشرده با اعمال فشار مثبت بر مایعات، مولکولها را به هم نزدیک تر می کنند و این درحالی است که سیکل های گسترده فشار منفی وارد کرده وبر عکس سیکل های فشرده، مولکول ها را از هم دور می کنند.شدت مناسب امواج فراصوت در طول سیکل های گسترده، باعث ایجاد حفره های ذره بینی می شود. در مایعاتی مانند مایع بیولوژیکی، این فشارهای جاذب، پیوستگی مولکولی را تعیین می کنند. اگر حفره ای ایجاد شده باشد،فشار منفی شدید سیکل گسترده یک موج فراصوت لازم است تا شاید پیوند سلولی موجود شکسته شود.
در بافت هایی که تراکم کمتری دارند، مثل بافت چربی، به دلیل وجود خلل وفرج سلولی،پیوستگی سلولی کمتر است و به همین نسبت فشار منفی کمتری مورد نیاز است. وقتی بافتی در معرض فشار منفی سیکل گسترده قرارمی گیرد، تعداد زیادی حباب گاز تولید می کند و همین حباب ها، بافت را بزرگ تر کرده و فاز کاهش فشار(گسترده) تمام می شود و به دنبال آن انفجار از داخل رخ می دهد.
نتیجه نهایی،شکست شدید سلولی است که در نهایت به صورت تری گلیسیرید در فضای بین سلولی آزاد می شود. اینجاست که تری گلیسیرید توسط آنزیم ها به اسید های چرب و گلیسرول تجزیه می شود.
گلیسرول محلول در آب توسط سیستم گردش خون جذب می شود و به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می گیرد و اسیدهای چرب نامحلول ، به کبد منتقل شده و مانند اسیدهای چرب جذب شده از غذاها، فرآوری می شود و در نهایت از طریق ادرار و دستگاه لنفاوی از بدن دفع می شود.


بعداز چند جلسه، تغییر سایز مشهود است؟

فرد بعداز هر جلسه،متوجه تغییر سایزش خواهد شد. تا جایی که برخی افراد بعداز 2جلسه، بین 2تا 10سانتی متر کاهش سایز داشته اند. البته این تغییر، با توجه به نوع نوع بافت چربی متفاوت خواهد بود و نباید همه افراد انتظار نتیجه یکسانی داشته باشند. تأثیرات این دستگاه در آب کردن چربی ها، بسیار سریع و ماندگار(البته با توجه به سبک زندگی فرد)است و از آنجا که کلاژن و فیبرهای الاستین جدید در پوست ساخته می شود، این ماندگاری می تواند برای همیشه بجا بماند، البته در صورتی که فرد سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرد، وگرنه هیچ واکسنی برای رهایی همیشگی از چاقی وسلولیت وجود ندارد!


این روش، برای کدام نواحی بدن موثر است؟

تمام مناطقی که دچار چاقی متراکم هستند،از جمله بالای پاها، شکم و نشیمنگاه، بهترین تأثیر را از این روش می گیرنداما هیچ محدودیتی برای نقاط دیگر بدن وجود ندارد.
استفاده از این دستگاه چه عوارضی دارد؟

امواج این دستگاه مشابه امواج دستگاه سونوگرافی است و هیچ درد و خطری برای کاربرش ندارد و عوارض جانبی بسیار ملایم و کوتاه مدتی دارد، مثلأ ممکن است موضعی که با دستگاه روی آن کار شده، دچار قرمزی زودگذر شود. احساس تشنگی شدید و تهوع هم از دیگر عوارضی است که بلافاصله بعداز استفاده، سراغ فرد می آید که همیشه با نوشیدن یک لیوان آب،از بین می رود. مطالعات انجام شده در این خصوص، استفاده از دستگاه کویتیشن را کاملأ ایمن توصیف کرده است.


چه کسانی نمی تواند از این روش استفاده کنند؟

استفاده از این روش برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود و بیماران خاص از جمله کسانی که دچار بیماری های قلبی-عروقی بوده، دستگاه تنظیم ضربان قلب دارند، مبتلا به اختلالات هورمونی از جمله تیروئید بوده، عملکرد کبدشان دچار اختلال است یا کسانی که مستعد خونریزی شدید هستند، نباید سراغ این روش بروند. همچنین مادران باردار و شیرده نیز نباید از این شیوه استفاده کنند. در هر صورت بهتر است قبل از استفاده از این روش، با پزشک خود مشورت کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جهت استفاده از دستگاهها  با ما تماس بگیرید:

 

 

آدرس:کرج-بلوار شهید بهشتی-بین شهدا و چهارراه طالقانی-ساختمان پزشکان آرین-طبقه 7-واحد19

 

تلفن:32225107-09128693864